مراحل دریافت سند در ترکیه

28 بهمن 1400
0 دیدگاه

با توجه به اینکه اخذ شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه یکی از ساده ترین و محبوبترین راه های اخذ شهروندی این کشور به شمار می رود، تصمیم گرفته ایم در این مطلب اطلاعات لازم درباره مراحل دریافت سند در ترکیه را با شما در میان بگذاریم.

پروسه دریافت سند در ترکیه

به طور کلی پروسه دریافت سند در ترکیه از ۴ مرحله تشکیل شده است:

۱. عقد قرارداد با شرکت سازنده یا شخص فروشنده

در اولین مرحله از مراحل دریافت سند در ترکیه، شخص خریدار و شرکت سازنده ی ملک یا شخص فروشنده نسبت به عقد قرارداد مکتوب بین خود اقدام می کنند. سپس خریدار مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از طریق حساب بانکی خود به حساب بانکی فروشنده انتقال می دهد.

۲. ارزیابی ملک توسط شرکت های ارزشگذاری ملک

در این مرحله ملک مورد نظر طی دو الی سه روز توسط شرکت های ارزشگذاری ملک در ترکیه ارزیابی و ارزشگذاری می شود. سپس گزارش ارزشگذاری ملک برای اداره ی تاپو و شخص خریدار ارسال می شود.

۳. اخذ نوبت از اداره ثبت اسناد ترکیه توسط شرکت سازنده یا شخص فروشنده

در مرحله ی بعدی از مراحل دریافت سند در ترکیه، شرکت سازنده ی ملک یا شخص فروشنده از اداره ی ثبت اسناد ترکیه (تاپو) نوبت می گیرند. زمان دقیق نوبت به صورت پیامک برای فروشنده و خریدار ارسال می شود.

۴. حضور در اداره ثبت اسناد ترکیه و انتقال سند

پس از دریافت پیامک، شخص خریدار و فروشنده یا وکلای قانونی آنها در زمان تعیین شده در اداره ی تاپو حاضر می شوند و انتقال سند ملک در ترکیه انجام می شود.

نکات مهم در ارتباط با دریافت سند در ترکیه

  • در صورت عدم تسلط کافی به زبان ترکی استانبولی، در روز انتقال سند حتماً به همراه یک مترجم رسمی دادگستری در اداره ی تاپو حضور پیدا کنید.
  • افراد خارجی در روز انتقال سند باید حتماً ترجمه نوتر شده پاسپورت و کارت ملی و فرم اطلاعات خود را به همراه داشته باشند.
  • دقت کنید که هنگام عقد قرارداد طرفین تمامی اسناد مربوطه را امضا کنند.

ارسال دیدگاه