سوالات متداول

بله. با خرید ملک در ترکیه می توان ابتدا اقامت موقت کسب کرد که هر سال قابل تمدید میباشد و پس از گذشت ۵ سال با داشتن شرایطی می توان برای دریافت اقامت دائم ترکیه درخواست داد. در صورتی که ارزش ملک خریداری شده بیش از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد می توان در همان ابتدا شهروندی ترکیه را به راحتی دریافت کرد.

  • کارت ملی و پاسپورت خریدار به همراه ترجمه رسمی آن که در در ترکیه انجام می شود.
  • عکس پرسنلی
  • برگه کارشناسی ملک (اکسپرتیز که از کارشناسان معتبر دریافت خواهد شد)
  • Yabanci Formu
  • اتباع خارجی حداکثر می توانند ۳۰ هکتار زمین در خاک ترکیه خریداری کنند.
  • اتباع هر کشور تنها ۱۰ درصد مساحت هر شهر را می توانند خریداری کنند.
  • در مناطق امنیتی و نظامی امکان خرید ملک و اجاره ملک برای اتباع کشورهای خارجی نیست.

قانون ارث در ترکیه برای اتباع خارجی مانند اتباع ترک انجام می شود و هیچ فرقی میان ترکها و غیر ترکها نیست. مالکیت در ترکیه بصورت دائمی وموروثی است. در صورت وجود وصیت نامه رسمی، مطابق آن عمل خواهد شد و در صورت عدم وجود وصیتنامه طبق قوانین کشور ترکیه ملک بین همسر و فرزندان تقسیم خواهد شد.

هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری می کنید، از اداره کل ثبت إسناد و مستقلات (اداره تاپو) تقاضا می کنید که شهروندی ترکیه را دریافت کنید. این درخواست به وزارت محیط زیست و شهرسازی نیز ارسال می شود. ارزیابان ارزش ملك يا املاك خريداري شده را بررسی و تایید می کنند که ارزش ملک بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد. خريدار به صورت محضري تعهد ميدهد که به مدت ۳ سال ملک را نخواهد فروخت.

نهایتا پروند متقاضي به اداره کل امور مهاجرت و شهروندی ارسال می شود. سپس در موعد مشخص برای دریافت کارت شناسایی (معادل كارت ملي ايراني) دعوت خواهید شد. پس از دريافت كارت شهروندي نيز به راحتي امكان دريافت پاسپورت تركيه مقدور مي باشد.

بله علاوه بر شخص خریدار، همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال شهروندی دریافت میکنید.

برای دریافت شهروندی ترکیه میتوان یک ملک به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار یا بیشتر و یا چند ملک به ارزش مجموعا ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری کرد.